Dřevěné fasády slouží k zateplení domů či chalup. Dřevěné fasády lze kombinovat s omítkami, lícovými cihlami, skleněnými prvky a dalšími. Dřevěná fasáda se instaluje na laťování, které je upevněné na nosné vnější zdi a na něž se připevní prkna s různou povrchovou úpravou – například hoblovaná nebo s rýhovaným povrchem. Dřevěnou fasádu je možné mít skoro na každém domě, kde chcete zlepšit izolační a estetické vlastnosti domu. I když patří dřevo mezi hořlavé materiály, dnes existuje řada specifických přípravků, postřiků a nátěrů, které výrazně ovlivní jeho protipožární odolnost. Pokud jste se rozhodli pro dřevěnou fasádu, je na našem trhu spousta firem, které se tímto zabývají.
Podlahy a jejich vyrovnání. Vyrovnání podlahy se nejčastěji dělá pomocí stěrkovací hmoty, tou se vyrovnají nerovnosti a trhliny. Samozřejmě musíme podlahu zbavit nečistot a nechat podlahu řádně vyschnout. Rovná podlaha je základem pro kvalitní položení podlahových krytin. Jak v případě nových podlah, tak při rekonstrukcích stávajících. Stěrky nejsou vhodné do venkovního prostředí a jako finální vrstvy bez patřičné ochrany do trvale vlhkého prostředí, prostředí s chemickým zatížením kyselinami, organickými rozpouštědly a ropnými produkty a do prostředí s teplotním zatížením nad 400 stupňů (například úkapy okují ve svářecích dílnách).
Pokládka dřevěné podlahy. Při pokládce dřevěných podlah je nutné dbát pokynů výrobce. Zejména rovinnost podkladu, teplotu a vlhkost vzduchu. Důležité je měření vlhkosti podkladu, které se provádí metodou CM. Povrchové měření je pouze orientační. Častou otázkou je, zda můžeme použít dřevěnou krytinu na podlahové vytápění. Ano, ale musíme zajistit, aby se teplota při zvyšování i při snižování tepla regulovala pomalu, protože dřevo se vlivem tepla v souvislosti s vlhkostí stahuje a roztahuje. Dřevěná podlaha je evergreen, který by si asi přál každý.