V dnešní době, kdy se voda pomalu, ale jistě, stává nedostatkovým zbožím, se mnoho lidí snaží alespoň užitkovou vodu zachytávat pomocí nádrží a sudů. První varianta je ale přeci jen o něco praktičtější. Na trhu se aktuálně nachází velké množství akumulačních nádrží, které vám z hlediska několika let dokáží ušetřit desetitisíce korun. Jakou ovšem vybrat? Na to se podíváme v následujících řádcích, takže rozhodně nikam neodcházejte a pokračujte ve čtení tohoto článku, který pro vás bude v mnoha ohledech přínosný.
Druhy nádrží, které se momentálně vyskytují na trhu
- betonové nádrže
- sklolaminátové nádrže
- svařované nádrže
- plastové nádrže
První skupina nádrží na vodu je hojně vyhledávána v několika různých oblastech. Kromě chytání dešťové vody se také využívá jako septik na odpadní vody v místech, kde do domovů nedosahuje kanalizace. Pokud jste ovšem odpadní vody již v minulosti řešili, tak určitě víte, jak nákladná je zejména přeprava takové jímky. Pokud vás zajímají konkrétní čísla, tak pod 18 000 Kč za přepravu a instalaci na místo určení určitě nedáte. Z hlediska chytání dešťové vody se toto řešení tedy příliš nedoporučuje.
Skeptičtí jsme také k dalším dvěma skupinám nádrží. Sklolaminátové nádrže disponují velice úzkým vstupem, kde se uživatelé mohou snadno zranit. No a co svařované nádrže na dešťovou vodu? U těch je zase hlavní problém jejich samotná podstata. Sváry totiž poměrně často praskají, i když se jejich výrobci a distributoři snaží veřejnosti vnutit opak.
Plastová nádrž na vodu je tím nejvýhodnějším řešením
Pokud bychom hledali naprosto ideální řešení, které koncovému uživateli přinese jen samá pozitiva, určitě musíme ukázat na plastové nádrže na vodu. Ty jsou totiž v poměru ceny a výkonu skutečně tím nejlepším možným produktem na trhu. Jelikož jsou zhotoveny z jednoho kusu plastu, jsou velice pevné a prakticky nejdou rozbít. Plastová nádrž na vodu dále vyniká naprosto jednoduchou instalací a dá se provést i ve špatných geologických podmínkách. Údržba je pak zcela bezproblémová, čemuž dopomáhá zejména filtr na dešťovou vodu. Čistit se dá navíc klasickým kalovým čerpadlem po zvíření dna – jak prosté!
Doufáme, že vám tento článek přinesl mnoho užitečných informací, protože problematika docházející vody je momentálně hodně řešená. Plastová nádrž vaše potíže s nedostatkem vody vyřeší již v zárodku, navíc vám dovolí i ušetřit nemalé množství peněz. Na co tedy ještě čekáte?